Přidejte si tuto stránku do Oblíbených Laddobar Web - Commandos BCD

Úvod

Řecký chrám“Půl tuctu špinavců je zpátky v akci. Veďte tým do nebezpečných misí v “Commandos: Beyond the Call of Duty”. Velíte Tinymu, Spookymu, Dukeovi, Finsovi, Treadovi a Infernovi při jejich průnicích do východní Evropy, Řecka a Německa při dokončování úkolu, který začali. Ozbrojeni novými zbraněmi a různými návnadami Commandos slibují bojovat až do vítězství. Avšak Němci mají pro chlapce jiné plány. Zdvojnásobili svou ostražitost a posílili své základny o Panzery a jednotky Luftwaffe. Půjdeš za voláním povinnosti konečně vyhrát válku v Evropě?”

Tolik opět oficiální stránky hry na serveru Eidosu. Commandos: Beyond the Call of Duty je několik dalších misí Commandos, obohacených o některá vylepšení. Hra vyšla v dubnu 1999 a nevyžaduje vlastnictví starých Commandos. Demo s jednou misí si můžete stáhnout (několik serverů - viz Linky).

Popis

S hodnotnými zkušenostmi se vzájemnou spoluprácí v 20. misi jsou Inferno, Duke, Tiny, Tread, Spooky a Fins povoláni zpět splnit nemožné. Beyond the Call of Duty je mission pack pro Commandos, s osmi novými úkoly pro vaši skupinu. Commandos, které máte k dispozici, se nijak nezměnili a vcelku ani jejich schopnosti. Avšak hra samotná se změnila a přináší další přídavky a vylepšení.

Pozor, lev!První věcí, kterou zjistíte, je velké zvětšení a rozšíření map oproti originálu. Je zde více míst pro krytí, ale zároveň jsou mise mnohem nebezpečnější. Počet hlídek se zdvojnásobil a navíc přibyly tanky a jednotky Luftwaffe. Všimnete si také více detailů na obrazovce, s dvojnásobným rozlišením a kvalitou se blížící k fotorealismu. Úměrně k tomu se zvýšily systémové požadavky na 32 MB RAM (další požadavky jsou Pentium 133+, 4 × CD-ROM+, 2 MB+ SVGA grafická karta). S novými územími přichází i nový terén, s budovami a krajinami, které pěkně vykreslují místa jako Bonn a Kréta. Stejně tak se dostanete ještě na ostrovy v kanálu La Manche, na Krétu, do Bělehradu, Rastenburgu,  Neubrandenburgu, Nijmegen a  Bonnu. Některé mapy jsou inspirované skutečnými místy, jako třeba živé zoo (pozor na klec se lvem), a tajná letecké základna s letkou Me 262, a některé akce na ostrovech s mořskými minami.

V původních Commandos jste měli pouze jeden hlavní úkol mise. Sice jste se většinou museli dostat na více míst pro dohrání mise, ale stále to byl jen jeden úkol. Nyní dostanete v jedné misi několik úkolů (např. osvobodit zajatého kamaráda, zajmout někoho a ujet). Navíc v nejpopulárnějších misím typu vyhazování do vzduchu budete muset splnit ještě nějaké další úkoly, jako atentáty, sabotáže a slibované únosy. Další poznámka k misím je, že již nebudou žádné zahřívací mise, jako byly první čtyři v Commandos. A to proto, že jich celkem je jen osm, a to o stejné obtížnosti, jako poslední mise v původní hře.

BudovaNěkteré mise v původních Commandos byly zřetelně těžší, než jiné, přesto jsem si nevšiml žádné, která by se nedala vyřešit pozorováním terénu a hledáním vodítek a příležitostí. Přesto někteří hráči pociťovali některé mise jako příliš těžké, takže si nyní můžete vybrat dva stupně obtížnosti. Lehký je určeno výše zmíněným hráčům (odstraní či přemístí některé Němce pro lehčí likvidaci), není zde však žádný rozdíl v dohledu či doslechu nepřátel či v čase dokončení mise.

Na původní hře jsem si také všiml, že vás některé mise vedou ke spoléhání výhradně na Bareta. Důvod tohoto je v možnosti upoutávání pozornosti nepřátel. Původně to mohl dělat pouze Baret se svým akustickým zařízením, což bylo důvodem (spolu s jeho schopností tiše zabíjet nožem a odnášet mrtvoly), proč byl nejčastěji používaný. Nyní jsou Commandos vyváženější, pouze Ostřelovač nadále mnoho uplatnění nemá.

Teď může každý Commando upoutávat pozornost házením kamenů, rtěnkou či krabičkou cigaret. Pokud hodíte kámen ke stráži, otočí se směrem k místu dopadu. Pokud zasáhnete přímo Němce, upoutáte jeho pozornost na místo, odkud byl kámen vržen. Hozená krabička cigaret vyláká stojící stráž, dojde si pro krabičku a vrátí se na místo. Toho může využít Baret nebo Potápěč. Takže nemusíte spoléhat jen na pevně umístěnou rádio-návnadu.

Dvě přidané zbraně jsou brokovnice a dalekonosná puška. Brokovnice je určená k zabíjení jednou ranou. Obě dvě jsou hlučné a dlouho se nabíjejí, jsou vhodné k přepadení, když již byl vyhlášen alarm. Pro tiché zabíjení zbývá opět nůž, jed, past a harpuna. Pouta byla přidána, aby bylo možno zajmout Němce a manipulovat s ním. To znamená přenášet ho či donutit ho plnit různé úkoly. Ve finální verzi hry budou zřejmě přidány palice, éter a vaše pěsti. Ve hře by se měly objevit i nové postavy, jako členka holandského odboje a vůdce jugoslávských partyzánských jednotek.

Stejně jako minule bude hra zaznamenávat váš pokrok ve hře pomocí času mise a zranění, které vaši Commandos utrpí. Budete postupovat v hodnostech podle toho. Nebudete však potřebovat určitou hodnost pro poslední misi. Multiplayer se nezměnil, jen budete moci hrát na obě obtížnosti.

S takřka dvakrát většími mapami, novými nastaveními, více úkoly v misích a dalšími vylepšením vypadá Beyond the Call of Duty na napínavý a zábavný mission pack hry, která vytvořila nový pojem v žánru real-timových strategií. Pokud jste si oblíbili originál (jedna z nejlepších her, kterou jsem hrál, navíc Score hra roku 1998 a Score nejlepší strategie roku 1998), pak se vám bude líbit i Beyond the Call of Duty. Pokud jste byli některými misemi poněkud znechuceni, lehká obtížnost by vám mohla pomoci udělat hru snadněji hratelnou. Ti z vás, pro které byla každá mise výzvou a cítili jste uspokojení po jejím dokončení, získáte tímto rozšířením vše, co jste chtěli.

Na dohrávání tohoto datadisku ještě pracuji, zanedlouho by se tu měl objevit návod na všech osm misí, zatím tu jsou první až pátá :-).

 

Mise

Přehled nových osmi misí z Commandos: Beyond the Call of Duty.

Jméno Popis
Dying Light - Poslední světlo Zničit anténu radaru a protiletadlová děla na ostrově Guernsey
Guess Who's Coming Tonight - Hádej, kdo přijde dnes večer Unést německého plukovníka z Hitlerova velitelství Wolfsschanze
Thor's Hammer - Thorovo kladivo Zničit velké dělo na vlakovém podvozku a dva obrněné vagóny na nádraží v Bonnu
Eagle's Nest - Orlí hnízdo Zničit prototypy letadel a ukrást letadlo na letišti Neubrandenburg
Asphalt Jungle - Asfaltová džungle Zachránit zajatce před popravčí četou v bělehradském zoo
The Great Escape - Velký útěk Zachránit svůj tým ze zajateckého tábora Stalag 13
Dangerous Friendship - Nebezpečné přátelství Ukrást dokumenty vysokého německého důstojníka s pomocí členky holandského odboje
Dropped out of the Sky - Spadlá z nebe Najít prototyp německé bomby spadlé na Krétu

 

Screenshoty

Screenshot 1 Screenshot 2 Screenshot 3 Screenshot 4

 

Další informace

Návod na Commandos: Beyond the Call of Duty od Eidosu

Tipy & Triky        Dovednosti a vlastnosti Commandos       Popisy misí       Linky